Veľkoformátová 3D tlač

Dnes môžeme povedať, že nezáleží na rozmere. Veľkoformátová 3D tlač (Veľkoobjemová 3D tlač) je realitou, a čo raz viac firiem sa pozerá po možnostiach jej využitia vo svoj prospech. Výhody 3D tlače pri výrobe malých a stredných dielov sa presúvajú do výroby veľkých komponentov.

  • výroba od jedného kusu
  • výroba komplexných tvarov a geometrií
  • rýchla a cenovo efektívna výroba.

Niektoré vybrané projekty

Prototypy plastových boxov

Pred výrobou vstrekolisových foriem bolo nutné otestovať tvar a rozmery nových plastových boxov. Takto sa klient ubezpečil, že navrhnutý dizajn spĺňa potreby a predišiel tak potenciálnym stratám, ak by došlo k výrobe nevyhovujúcich drahých kovových foriem.

Na prototyp bol použitý základný materiál PLA. Veľkosť boxov 700 x 500 x 110 mm. Maximálny tlačový objem pre FDM proces ponúkame 600 x 600 x 1200 mm.

Blatníky terénneho auta

Presne na mieru navrhnuté blatníky pre špeciálne terénne vozidlo, ktoré bolo neskôr upravené vysokoodolným práškovým náterom. Pre túto aplikáciu bol zvolený veľmi odolný materiál PA12 a technológia SLS.

Veľkosť blatníkov 780 x 330 x 50 mm. Maximálny tlačový objem pre SLS proces ponúkame 650 x 320 x 560 mm.

Podsvietený model pľúc

Požiadavkou Klienta bolo vytvorenie anatomicky presného modelu pľúc s viditeľným vnútrom. Výroba odlievaním zo živice by si vyžadovala vytvorenie formy a celý model by bol veľmi ťažký, čo by obmedzovalo transport. SLA 3D tlač z transparentnej živice zredukovala náklady na výrobu 3x a znížila čas výroby na polovicu.

Veľkosť pľúc 700 x 300 x 200 mm. Maximálny tlačový objem pre SLA proces ponúkame 1100 x 690 x 590 mm.

Firma Rapidnext je pripravená Vám poskytnúť priemyselnú 3D tlač veľkých rozmerov. Neváhajte nás kontaktovať a inovujte s nami.